Dva rekordy na 7. ročníku ABB Trutnovského půlmaratonu

28.09.2020

V netradičním zářijovém termínu proběhl 7. ročník ABB Trutnovského půlmaratonu, kde hlavní závod odstartoval opět starosta Trutnova Mgr. Ivan Adamec. Závod jsme se rozhodli přesunout kvůli nejistotě panující v prvních měsících letošního roku. Jsme velice vděčni všem partnerům za jejich podporu v situaci, která je poměrně komplikovaná i pro ně samotné.
Díky lesům a parkům jsme měli na Paradráze opět skvěle připravenou louku a okolní cesty. Abychom motivovali závodníky k mimořádným výkonům, vypsali jsme finanční prémie za překonání rekordu trati na půlmaratonu a další prémie byla vypsána na průběhu do třetího okruhu. Zářijový termín přál rychlým časům, v mužské i ženské kategorii se závodníkům podařilo překonat rekord trati. Ukrajinský vytrvalec žijící v Polsku Andrii Starzhynskyi rekord nakonec vylepšil o neuvěřitelných 5 minut a 25 vteřin. Jeho nová hodnota je tedy 1:10,26,1. O přepsání rekordu se postarala rovněž závodnice z Ukrajiny - Katsiaryna Ptashuk, dosavadní rekord tak vylepšila téměř o 7 min a nový rekord má tak hodnotu 1:26:34. ABB Trutnovský půlmaraton již tradičně není pouze o rekordech, ale je to akce pro celou rodinu včetně běhů na kratší tratě 5 a 10 km a závodů pro děti. V letošním roce jsme zařadili novou disciplínu, a to závod štafet, kde se ve vítězné štafetě představil mimo jiné čtyřnásobný vítěz půlmaratonu Pavel Brýdl. Ve speciálně vypsané kategorii pro zaměstnance ABB, která je věnována vzpomínce tragicky zesnulého Tomáše Dutky, zvítězili na 10km trati mezi muži Oleksii Matsko a v ženách zvítězila ředitelka trutnovské pobočky ABB Markéta Pechová. Letos jsme opět rozšířili zázemí závodu o řadu doprovodných aktivit včetně neziskových organizací, kde si účastníci mohli zakoupit různé předměty a přispět tak na jejich činnost. Děkujeme také trutnovské "zdrávce" za zajištění první pomoci.
Již nyní přemýšlíme nad dalším ročníkem, aby byl opět zajímavým a nalákal tak další závodníky. Těšíme se na vás zase za rok a to 12. 6. 2021!